Takže když budete něco náhodou kopírovat z mého blogu tak jedině s těmi to ikonkami jinak ne...Ještě něco mojí tvorbu nekopírujte prosím
Ikonky dělala:monika-graphic.blog.cz

Mrkněte tady je to celkem zajímaví blog
tajana1151.blog.cz
A tady je Blog o PDG já tam chodím pořad jsou tam vždy pěkné věci
pasiondegavilanes03.blog.cz
A tady je taky pěkný blog o Telenovelách a Paris Hilton
missromance.blog.cz
A tady chodím taky ráda je to pěkný blog zabívá se moudra,citáty,obrázky ATD.
leachimleira.blog.cz
A tady taky chodím moc ráda je to blog o krimi seriálech ale o jiných věcech sami se jukněte
natalia23.blog.cz
Moje další SB o seriálu Sila Lásky(Surm der Liebe)

Kdo chce být SB tak at se zapíšeTady prosím

Mo gorda bella-Pandora Jordi

15. června 2010 v 23:47 |  Telenovely Venezuelke
TV Společnost - RCTV
Latinský název - Mi Gorda Bella
Český název - Má tlustá,Valentina
Slovenský název - Sladká Valentina
Počet dílů - 178
Rok výroby - 2002-2003
Země výroby - Venezuela

Příběh
Hlavní hrdinka Valentina, milá baculatá dívka, se po ukončení internátní školy setkala s matkou Evou a tetou Tza Tzou, zvanou Sása. Matka Valentině věnovala Stříbrnou lilii. Když ale Eva odlétá, její vrtulník vybuchne. Proto Valentina odešla do domu strýce Juana Angela Villanuevy, kde potká svou velkou lásku, bratrance Oresta, který ovšem chodí s modelkou Chiqui.
Juan Angel má se svou ženou, intrikánkou Olympií, mimo Oresta ještě další tři děti: Pandoru, Aquilla a Ariadnu. Valentina se setkává se svým bratrancem Orestem, který ji svrhnul do bazénu, aby ji zachránil před psy. Vypadne jí Stříbrná lilie. Orestes ji najde, když hledá v bazéně Valentininy brýle. Je v šoku, protože si až do teď myslel, že tajný ochránce chudých, Stříbrná lilie, byl jen legendou, jak mu vyprávěl Roque (pravá ruka Olimpie).
Valentině se od Olimpie a Ariadny nedostane milého uvítání, a tak Valentina odchází k tetě Tza Tze do penzionu. Orestes se snažil, aby měla Valentina pohodlí, ale více ho zaměstnávala sestra Pandora, jejíž podivné záchvaty vyvolávaly u členů rodiny rozruch. Trvají od doby, kdy zemřel strýc Luis Felipe (Valentinin otec). Valentina má několik dalších konfliktů s Olimpií (které jde ve skutečnosti pouze o jedno: zdiskreditovat rodiče Valentiny, a získat tak jejich dědictví), například po Orestově autonehodě.
Valentina Oresta tajně miluje, ale Orestes stále chodí s Chiqui. Musela snášet její narážky na její tloušťku, například když jí Chiqui koupila těhotenské šaty. Orestes si ale postupně přestával být svými city k oboum dívkám jistý.
Orestes riskoval život při požáru domu, který způsobili Ariadna s Romanem. Olimpie křičela něco o Josemovi, jejich dítěti a požáru na lodi. Po požáru se ale dala dohromady a znovu pokračovala ve svých intrikách, jak připravit Valentinu o dědictví. Orestes navštívil Valentinu v Tza Tzině pensionu, chtěl ji přemluvit, aby se vrátila.. Valentina si dělala naděje, že jí konečně vyzná lásku, ale marně.
Valentýna se trápí kvůli Orestovi, ale nechce nikomu říct, co se stalo. Orestes nic netuší a přijde Valentýnu navštívit. Podaří se mu Valentinu přesvědčit, že ji skutečně miluje a že podvádí svoji matku
Pandoru drží Olimpia zavřenou ve sklepě. Jordi Pandoru stále hledá a přijde ji hledat do domu. Pandora si vzpomene na to, že byla svědkem rozhovoru svého strýce Luise Felipeho s Olimpií a vybaví si, o čem se bavili. Luis Felipe nechal Olimpii prověřit a zjistil její pravé jméno i totožnost. Proto ho Olimpia zavraždila. Pandora je odhodlaná nad Olimpií zvítězit a chce, aby zaplatila za své zločiny. Valentina najde složku informací o Olimpii, kterou její otec schoval panenky. Dá si dohromady všechny souvislosti a dojde ke stejnému závěru jako Pandora. Ví, co je Olimpia ve skutečnosti zač, ale zatím si to chce nechat pro sebe.
Chiqui se nehodlá smířit se ztrátou Oresta a s Ariadnou vymyslí ďábelský plán. Chiqui Oresta opila a vlezla s ním do postele. Ariadna pak přivedla Valentinu. Valentina je v šoku, ve stejné posteli ve studiu, kde jí Orestes nedávno vyznával lásku, ho našla se svou sokyní. V hluboké depresi Valentina utekla z domu. Její vážný stav ji přivedl až na hranici života a smrti. Objevila se zde ale tetička Celeste Villanueva, která okamžitě pochopila, oč jde. Nebohou neteř vzala do Španělska, kde jí opatřila dobré lékaře. Orestes se mezitím s bolestí v srdci dozvěedel o odchodu své milované přitloustlé Valentiny a jejím rozhodnutí již se více nevrátit. Zatímco tone ve svém lítostivém smutku, stane se jeho maličkost předmětem zájmu únosců. Tato nepříjemná zkušenost mu dá ochutnat bídu, ve které musí žít lidská spodina a rozhodne se stát novodobým Robinem Hoodem, Stříbrnou lilií.
Po dvou letech Valentina dokončila studium umělecké reklamy. Nečekaná smrt milované Celeste (měla v tom samozřejmě prsty Olimpie) a zjištění, že dědictví záhadně zmizelo, ji uvrhlo do hlubokého smutku. Definitivně se rozhodla, že se vrátí, aby dostala odpověď na jednu zásadní otázku. Proč ona i její rodina musela v posledních letech tolik trpět? V té době se opět setkává s Orestem a propuknutí jejich citu již nedokáže nic na světě zabránit. Přesto se Valentina opět ocitá jakoby mezi dvěma mlýnskými kameny. Vždyť přijela právě proto, aby odsoudila Orestovu matku Olimpii.
Při oslavě svatby Chiqui a Oresta do domu přijde Valentýna, ale nikdo ji nepoznává. Představí se jako Bella de la Rosa, Valentýnina kamarádka ze Španělska. Dokonce I Tza Tza tomu uvěří. Všem mužům se Bella moc líbí, protože má teď dokonalou postavu. Orestes se s ní snaží promluvit o Valentýně a přísahá jí, že Valentýnu miluje. Její krása má ale i stinné stránky, Roman se jí pokusí znásilnit. Orestes se jí zastane, ale hrdá Valentina nechce jeho pomoc: přijela se pomstít.
Při policejní akci se objevuje tajemný hrdina Stříbrná lilie. Chiqui přistihne Oresta s Bellou a Orestes se přizná, že se s Bellou líbal a chtěl se s ní milovat. Chiqui se rozčílí a rozhodne se Oresta opustit. Oznamuje mu, že se s ním chce nechat rozvést. Doma se svěří rodičům, že byla v den své svatby znásilněná (Romanem) a že i proto nemůže s Orestem být. Franklin na Belle vyzvídá, jestli není do někoho zamilovaná, a pak jí vyzná lásku.
Tza-Tza objevila ve svém penzionu postřeleného Mstitele Stříbrné lilie. Sundá mu masku a zjistí, že je to Orestes, ale na jeho přání to nikomu neřekne. Bella si čím dál tím víc uvědomuje, že je do Oresta stále zamilovaná. Franclin vyšetřuje případ Stříbrné lilie a utvrzuje se v přesvědčení, že je to ve skutečnosti Orestes. Zároveň musí pořád myslet na Chiqui.
Bella s Orestes se stali protagonisty nové reklamy. Protože se ale štáb nedostal přes rozvodněnou řeku, zůstali ve venkovském sídle sami. Orestes slíbil, že se Belly ani nedotkne. Svůj slib dodržel, ale ráno nakonec jeden druhému beznadějně podlehli.
Kapitán José Manuel (Josema) Sevilla stále nemůže zapomenout na Maríu Joaquinu Crespo, alias Olympii, která se stala jeho osudovou ženou. Olympie na něho vzpomíná, nemůže mu zapomenout to, že kdysi odmítl dítě, které s ním čekala (tím dítětem je Orestes). Olympie se utápí v alkoholu jako kdysi Eva.
Do života všech zasáhne Bella, když ukáže důkazy, které usvědčují Olympii ze zfalšování dokumentů týkající se Evina dluhu. Franklin si Olympii odvede do vězení, ze kterého se ale Olympia dostane.
Chiqui přizná Franklinovi, že se jí líbí, ale také mu řekne, že jejich láska je nemožná, že ona nechce žít jako chudá. Franklina se to dotkne. Chiqui s Franklinem otěhotní a chce jít na potrat, protože Franklin není bohatý. Svého těhotenství ale využiije, aby získala zpátky Oresta, který se zamiloval do Belly. Bella řekne Orestovi, že je mezi konec. Chiqui se nakonec svěří matce,že dítě, které čeká, je Franklinovo. Franclin se touto myšlenkou začal později zabývat.
Tza Tza zjistila, že Sevilla je trestanec a ke všemu ještě zná Olympii. Chce ho vyhodit z pensionu. Ale když Sevilla dostane infarkt, Tza Tza má výčitky a nechává ho dál bydlet ve svém penzionu.
Přes protesty celé rodiny Franklin zatýká Oresta. Je přesvědčen o tom, že Orestes je Stříbrná lilie. Olympie uškrtí soudce Gómeze, který, aby mohl Olympii vydírat, spálil výsledky daktyloskopické zkoušky dokazující totožnost Belly a Valentiny
Sevilla chce Olimpii utopit v moři, aby už dál nemohla páchat zlo. Nakonec ji odvádí do sídla Villanuevů, kde všem sdělí, že je třeba, aby se dověděli pravdu o tom, kdo Olimpie ve skutečnosti je. Valentina a Pandora už se radují, že se konečně dočkají spravedlnosti. Ale Roque po straně řekne Sevillovi, že něco takového by přece matce svého syna neudělal. Sevilla nakonec řekne rodině, že Olimpie je alkoholička a musí se léčit.
Chiqui popírá, že by měla s Franklinem poměr. Je pohoršená, že Orestes pochybuje o otcovství. Orestes se znovu sblíží s Valentinou a svěří se jí, že miluje jak ji tak Bellu. I Valentina se mu přizná, že ve skutečnosti miluje dva muže, ale nechce prozradit, kdo je ten druhý (je to Stříbrná lilie alias Orestes)
Josema si chce zavolat k sobě Oresta,protože umírá, aby mu pověděl, že je jeho otcem. Umírající Josema se nechává na lůžku oddat s Tza Tzou. Olimpii se nepodaří jim v tom zabránit. Posléze však Josema upadá do agónie, Tza Tza ho již považuje za mrtvého, ale Orestovi se ho podaří vzkřísit.
Chiqui nakonec přijde o dítě a je z toho celá nešťastná. Po nehodě utrpěla zrátu paměti a myslela si, že stále Orestovou manželkou.
Příběh se přiblížil ke konci: Orestes odcestoval na Karibik, čímž rozesmutnil Valentinu. Olympia se dostala do ženské věznice,kde jí ostatní vězenkyně mučí. Roque ji zachrání, ale oba shoří na lodi Stříbrná lilie. Chiqui a Franklin se nakonec vzali. Roman chtěl zabít Franklina, ale nakonec sám zemřel. I Ariadna se objevila na svatbě v náručí Jorgeho Camposy. Na svatbě Jordiho a Pandory se nečekaně objeví i Orestes. Valentina poví Orestovi, že čeká jeho dítě a Orestes ji požádá o ruku. Tza Tza se dozví, že je těhotná s Josemou a Orestes a Valentýna se vezmou.
Herci
Valentýna
Valentina je plachý sirotek s několika kily navíc, ale s tunami lásky v srdci. Po smrti své matky, kdy se musela přestěhovat do domu příbuzných, zažívá pouze ponižování, výsměch a ústrky. Jen díky vlastní inteligenci a bystrosti se jí podaří vybřednout z dusivého prostředí nehostinného domu a získat lásku muže, který ji může učinit šťastnou.
Orestes
Orestes je mladý nadaný muž, který úspěšně řídí známé nakladatelství. V den, kdy se Valentina poprvé objeví v jeho domě, začne v jeho životě pozvolná ale zásadní změna. Z ochránce a důvěrníka se postupně stává nejlepší přítel a nakonec milující partner. Jeho láska k Valentině však nebude idylickou procházkou růžovým sadem, ale tvrdý boj s nepřejícím okolím a závistí druhých.
Tza Tza
Sestra Evy, teta Valentiny, ale především vysloužilá herečka ve věku mezi třiceti a čtyřiceti lety. Přesto, že je stále velice atraktivní ženou, žije bez partnera a bez dětí z renty, která jí plyne z jejího neskromného vlastnictví. Její hlavní činností je dávat najevo úspěch a slávu, která je však už pouze minulostí. Má velký smysl pro humor a originální způsob, jak řešit problémy. V životě Valentiny sehraje velice důležitou roli jako její ochránkyně.

Juan Ángel
Juan je úspěšný čtyřiačtyřicetiletý podnikatel. Je vesměs korektní a citlivý muž s občasnými autoritativními sklony. Sehraje důležitou roli jako manžel Olimpie Mercouri a potencionální milenec Tza Tzy Lanz.
Olimpie
Vypočítavá čtyřicátnice, která necouvne před ničím, aby dosáhla vlastních cílů. Je matkou Orestese, Pandory, Aquilese a Ariadny. Tato nebezpečná žena kolem sebe šíří pouze zlo a zkázu, ale přesto jí zůstává dostatek energie, aby si dokázala udržet manžela Juana, který jí stále považuje za nejlepší ženu na světě.
Franklin
Franklinovi je pětadvacet let a pracuje jako policista. Společně se svou matkou žije v penzionu slečny Tza Tza Lanzové. Má atletickou postavu, bystrý úsudek a schopnost rychle jednat, která občas přerůstá v poněkud impulzivnější chování. Nejdříve se zamiluje do Tiny, ale ten opravdový cit pozná až s Chiqui.
Chiqui
Dcera Lorenza a Camelie je okouzlující topmodelka. Na své tělo je velice pyšná a pro krásu je ochotna obětovat téměř vše. Odměřené chování a jistá citová chladnost z ní činí atraktivní i nebezpečnou ženu zároveň. Hraje důležitou roli jako Ortestesova partnerka a nejlepší přítelkyně Ariadny. Později je s franklinem.
Roman
Ve svých dvaadvaceti letech se v mnoha ohledech stále chová jako dítě. Je nespolehlivý, často zbytečně krutý a lhostejný. Smyslem jeho života je užít si co nejvíce zábavy a neváhá k tomu plánovitě zneužívat svých zámožných rodičů.
Pandora
Pandora je mladá dívka s rozpolceným srdcem. Vůči svému okolí vystupuje jako zahořklá a nesnášenlivá osobnost. Příčina jejího trápení je však mimo ní. Nemůže unést tíhu toho, že zná temnou minulost své matky. Ve svých krizových chvílích rebeluje jednoduše proti všemu.
Camelie
Již osmatřicetiletá Camelia byla svého času považována za nejkrásnější ženu ve městě. Jako choť záletnického Lorenza však velice trpí a pomalu se z ní stává osamělá osoba.
Jordi
Pracuje u policie, kde dělá parťáka Franklinovi. Má rád hudbu a tanec a je neustále veselý. Flirtuje s Beatrize, ale ta jej bere spíše jako bratra. A je šíleně zamilovaný do Pandory.
Aquiles
Aquiles studuje hudbu a sní o dráze zpěváka. V útlém věku jej matka zavedla d nevěstinca a to ho dost poznamenalo. Žije v ústraní a snaží se na svoje vzpomínky zapomenout. Ze stejného důvodu se staví lhostejně i k Sandře a nakonec se zamiluje do Ninfy.
Ariadna
Díky své kráse a matčině podpoře má za sebou v osmnácti letech úspěšný vstup do modelingové branže. Bohužel má dosti vrtkavý charakter.
Beatriz
Okouzlující sedmnáctiletá Beatriz se učí kadeřnicí a vizážistkou. Jejím snem je dostat se jednoho dne do Hollywoodu, zkrátka veselý snílek s jasným cílem a velkým odhodláním.
Lorenzo
Lorenzo je ředitelem prestižní reklamní agentury. Tento charismatický čtyřicátník není úspěšný pouze v profesním životě, ale téměř legendou se stávají jeho zálety za ženami. Je tajným milencem Olimpie a později i její dcery Ariadny.
Celeste
Tato šedesátiletá penzionovaná žena žije v Barceloně ve Španělsku. Jako teta Valentiny se nejdříve postará o to, aby po smrti matky žila v domě nevyzpytatelné Olimpie. Posléze pochopí, jak strašné chyby se dopustila a postará se o to, aby za ní neteř přijela do Španělska, kde začne nový život.
Segundo
Generál ve výsluze má nárok na jisté výstřelky, přesto tento muž u velké části příbuzenstva budí intenzivní dojem, že je tak trochu blázen. Nepopiratelně je to vzdělaný a moudrý muž s velkou intuicí. Jako takový sehraje protiklad nebezpečné Olimpie.
a mnoho dalších,...
je to super  telenovela mam ju rda aj ked uz je ohrana davam ju nablog a dufam ze sa kuknente najkrajsa je ta piesen(AMANE)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama